Fizjoterapia i osteopatia

uznane, bezpieczne, skuteczne metody

Koncepcja pracy

 

Na miejscu przeprowadzam wywiad dotyczący dolegliwości, okoliczności ich powstania oraz sytuacji nasilających i łagodzących objawy, urazów, operacji, wcześniej przebytych chorób, charakteru pracy itp.

Następnie dokonuję badania fizykalnego. Na nie składa się weryfikacja ruchowa (testy ruchowe potwierdzające /uzupełniające informacje /wykluczające dany problem) i palpacyjna (dotykowa ocena stanu mobilności i napięcia tkanek.

Badam ogólną postawę ciała, ruchomość kręgosłupa oraz innych stawów, napięcie tkankowe oraz przeprowadzam neurologiczne i ortopedyczne testy kliniczne. Na tej podstawie formułuję hipotezę roboczą i planuję postępowanie terapeutyczne. W zależności od problemu pacjenta dostosowuję odpowiednie metody leczenia. Pracuję holistycznie w oparciu o model tensegracyjny.

Przychodząc do mnie możesz spodziewać się fachowej pomocy fizjoterapeutycznej.

Jestem przekonany, że wykorzystując Twoją chęć wyzdrowienia oraz moje doświadczenie i umiejętności terapeutyczne wspólnie możemy pokonać Twoje problemy.

Pamiętaj, że to Ty będziesz integralną częścią zespołu terapeutycznego i dopiero Twoja motywacja i zaangażowanie pozwolą osiągnąć nam pełen sukces w leczeniu.

Metody

 

Koncepcja PNF    

Łańcuchy mięśniowe i stawowe GDS

Manipulacje powięzi  

Metoda Mulligana  

Manipulacje neuralne wg Barral Institute

Performance Stability  

Kinetic Control  

Kinesiology taping  

Metoda Cyriax'a

Anatomy Trains

Metoda Dorna